Реабілітація та відновлення

Після травм, серйозних хвороб, або хірургічних операцій необхідно пройти період реабілітації, щоб відновити рухові функції і повернутись до звичного життя. Це поняття увійшло в наше життя не так давно, і багато хто вважає, що нічого робити не потрібно - тільки відпочивати, не навантажувати, і все «саме пройде».

Але практика показує, що залишивши проблему без уваги, можна спричинити велику шкоду своєму здоров’ю, і залишити цю проблему із собою до кінця життя.

Строки реабілітації

Частіше за все пацієнтів цікавить питання строків реабілітації. Відразу відповісти на нього однозначно неможливо. Все залежить від типу травми, складності і тяжкості ушкодження, стану і віку пацієнта тощо. За незначних травм відновлення рухливості можна досягти за 7-10 сеансів, в інших випадках буде потрібно кілька місяців.

Строки реабілітації – це не найважливіше питання. Значно важливіше, що при зверненні до фахівця ви можете досить якісно зменшити шкоду, яку спричинила травма. Цього буває досить складно досягти, якщо розробляти суглоби і м'язи самостійно в домашніх умовах.

Лікарі можуть попередньо оцінити, скільки триває відновлення після конкретної травми, хвороби, або операції тільки в ході обстеження. Однак сайте на увазі, що в процесі реабілітації строки можуть значно зміститись.

Відновлення

Найефективнішим способом відновлення після операцій і травм є фізіологічна реабілітація. У неї входять:

  •  комплекс лікувальної фізкультури,
  •  масаж,
  •  фізіотерапія,
  •  інші процедури, включаючи гідромасаж і заняття в басейні.

Фахівці визначать величину пошкодження, рівень втрати рухливості, загальний фізичний стан пацієнта. І тільки після цього зможуть сказати (з великим рівнем точності), скільки триває реабілітація після перелому, вивиху, протезування суглоба або відновлення зв'язок, а також після перенесених захворювань.

Але можна відразу сказати, що під контролем фахівців це відбувається не тільки швидше, але і з меншою ймовірністю отримати вторинне травмування або запалення від перетренованості.

Після операцій на суглобах і хребті важливо не те, скільки днів реабілітація триватиме, а наскільки ефективною виявиться процедура, і як пацієнт зможе повернутися до нормальної життєдіяльності. Форсовані спроби і посилені тренування приведуть тільки до затягування процесу одужання.

Показаннями до фізіологічної реабілітації є:

У ряді випадків призначається також дієтотерапія під контролем фахівців в цій області.

Злагоджена робота всієї команди - запорука успіху проведеного відновлення, найкоротших термінів і відсутність побічних ефектів.

Реабілітолог постійно тримає під контролем стан пацієнта і вживає всіх заходів, щоб результати йшли точно за графіком, не форсуючи навантаження і даючи можливість відновитися і швидше повернутися до повноцінного життя.