Фізіологічна реабілітація після пневмонії

Фізіологічна реабілітація після пневмонії

Пневмонія або запалення легенів - це гостре інфекційне захворювання, при якому уражається власне легенева тканина. Залежно від збудника, величини запального вогнища, віку пацієнта та наявності у нього супутніх захворювань, клінічна картина пневмонії може сильно різнитися.

Так у літніх пацієнтів з пневмонія протікає в стертій формі, без гострого початку захворювання і різкого підйому температури. Однак у переважної більшості пацієнтів за вчасно розпочатого повноцінного лікування, температура нормалізується, зникають інфільтративні зміни в легенях, протягом 3-4-х тижнів.

У цей час пацієнт отримує:

  •  курс антибіотиків;
  •  муколітики;
  •  антиагреганти;
  •  вітаміни.

Дієтичне харчування сприяє відновленню сил, витрачених на боротьбу з інфекцією.

За необхідності, лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури, що сприяють швидкому розсмоктуванню запального вогнища легеневої тканини. Наприклад, електрофорез із лікарськими препаратами, дозволяє доставити концентровані протизапальні засоби безпосередньо в зону ураження без пошкодження шкірних покривів і слизової.

Дослідження показали можливість деякого поліпшення функції легень і зменшення симптомів запалення при проведенні дихальної гімнастики. Дихальна гімнастика направлена на боротьбу із застійними процесами в легенях.

Голкорефлексотерапія і масаж можуть бути включені лікуючим лікарем в індивідуальну програму реабілітації пацієнта для усунення спазму бронхів, зменшення запалення, відходження мокроти.

Завдання медичної реабілітації після пневмонії

  •  Локалізувати запальний процес, знизити ризик виникнення рецидивів.
  •  Поліпшити дренажну функцію бронхів, полегшити відходження мокроти.
  •  Усунути залишкові явища: кашель, задишку.
  •  Стимулювати розсмоктування запального субстрату.
  •  Зміцнити імунітет пацієнта, підвищити опірність організму.
  •  Повернути пацієнта до звичного способу життя.

Реабілітація після пневмонії у дорослих

Завдяки своєчасно розпочатому і адекватного лікування, підібраному лікарем, настає стадія клінічного одужання. Однак особи, які перенесли пневмонію, продовжують залишатися в полі зору лікаря не менше 6 місяців, з обов'язковою явкою на огляд кожні 2-3 місяці.

В цей заключний етап реабілітації, пацієнтам рекомендують провести санацію вогнищ хронічної інфекції, призначають імуномодулятори, комплекс лікувальної фізкультури і фізіотерапії в реабілітаційних центрах.

Надрукувати